Oslávme spolu vyvrcholenie Roka vďačnosti v Bratislave!

Pozývame vás na Víkend vďačnosti s podtitulom 100 rokov tvoríme silné 100rky. Za 100 rokov saleziáni prispeli k veľkému množstvu silných a pozitívnych príbehov ľudí na Slovensku. Obzrite sa za tým svojím!

  • Kedy? 6. až 8. 9. 2024
  • Kde? V Bratislave a Šaštíne
  • Kto? Pozvaní sú všetci

Na sviatok Narodenia Panny Márie, 8. septembra 2024, oslávia saleziáni 100. rokov od svojho príchodu a pôsobenia na Slovensku. Práve tento deň prevzali pred 100 rokmi prví dvaja slovenskí saleziáni don Viliam Vagač a don Jozef Bokor správu Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne s tamojšou farou a začali svoju službu. Toto mimoriadne jubileum si chceme pripomenúť a zároveň sa poďakovať za dar saleziánskej charizmy na Slovensku počas nasledujúcich dní:

6. 9. v Bratislave
Víkend vďačnosti odštartuje v piatok zvítaním mladých z celého Slovenska v bratislavskom saleziánskom stredisku na Mamateyovej. Bude to pre nich priestor na stretnutie, zoznámenie sa, zábavu aj spoločné stíšenie pri animovanej mládežníckej adorácii.

7. 9. v Bratislave
Sobotňajší program otvoríme slávením svätej omše v Gopass aréne (Športová hala Pasienky), na ktorej sa zíde celá saleziánska rodina. Na poobedie je pripravený slávnostný ceremoniál a večer si mladí môžu vybrať medzi rôznymi ponukami, ako návšteva muzikálu Bola raz jedna klietka (DK Zrkadlový háj), čajovňa u saleziánov na Trnávke alebo športové turnaje v Petržalke na Mamateyke.

8. 9. v Šaštíne
Vyvrcholením Víkendu vďačnosti bude slávnostná svätá omša v Šaštíne za účasti otcov biskupov o 10:30 hod.


Všetky potrebné informácie budeme postupne dopĺňať a zverejňovať na našom webe a sociálnych sieťach.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.