Otcovia odovzdali synom Tajomné dedičstvo

(Červená Voda, 14. júla 2013) – V čase od 31. mája do 2. júna sa v príjemnom prostredí na Červenej Vode uskutočnilo stretnutie otcov a synov vo veku 9 – 12 rokov. Stretnutie nieslo názov Tajomné dedičstvo.

Víkend strávený v spoločenstve otcov a synov mal viacero cieľov:- dať silný zážitok dobrodružstva prežitého so svojimi otcami a inými mužmi, ktorí by mohli byť pre nich vzorom hrdinstva a tak upevňovať v ich identitu muža,- ponúknuť oboznámenie sa s históriou šírenia kresťanstva v časoch Veľkej Moravy,- možnosť zoznámiť sa s hrdinstvom vlastných predkov,- zažiť dobrú partiu, spoločenstvo veriacich.

Stretnutia sa zúčastnili otcovia a synovia z Prešova, Sabinova, Popradu a Dolného Kubína. K správnemu mužovi patrí aj pokora vedieť prijať to, čo nie je v súlade s tým, čo si naplánoval. Toto si účastníci zažili priamo na mieste aj vďaka počasiu, ktoré im na tento víkend Pán požehnal a nebolo také, aké očakávali.

„Sme vďační Pánu Bohu za prežitý čas a že nás učí aj takouto cestou pokore prijať to, čo má pre nás pripravené,“ hovorí jeden z účastníkov. Následne dodáva: „Vďaka patrí aj donovi Paľovi Michalkovi za myšlienku a zastrešenie tohto podujatia.“

Informoval: Marek

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.