Otcovia s deťmi putovali za dobrodružstvom

(Dubnica nad Váhom, 3. augusta 2016) – Leto do detských sŕdc prináša rôzne zážitky. Ale môcť prežiť s otcom pár dní v divokej prírode, to už má svoju hodnotu. Preto niekoľkí otcovia zo saleziánskeho strediska v Dubnici nad Váhom neľutovali ani dovolenku, ani námahu. Zobrali ťažký ruksak na plecia a spolu s deťmi vykročili v ústrety dobrodružstvu.

Vybrali sa do neďalekých Moravských Beskýd, ktoré ponúkajú menej náročnú, ale zato krásnu turistiku. Spoločne sa učili ako prežiť niekoľko dní v divočine. Deti sa učili rozkladať a skladať stan, pripravovať jedlo, odolávať námahe a rôznym vrtochom počasia. Naberali odvahu spať v noci v lese, piť vodu zo studničky, rozkladať a strážiť zodpovedne oheň.

Odmenou im boli nielen nádherné výhľady a krásna prírodná scenéria, ale aj množstvo dobrodružných zážitkov, napríklad pri výrobe lukov a oštepov a pri ich používaní. No a napokon aj zaslúžený nanuk na Kohútke a záverečné kúpanie na „Balatone“ v Novom Hrozenkove.

Zdroj: saldub.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.