Pápež František dostal reprodukciu ruženca bl. Titusa Zemana, ktorý vyrobil vo väznici

(Bratislava, 14. septembra 2021) – Konfederácia politických väzňov Slovenska (KPVS) darovala pápežovi Františkovi pri príležitosti jeho návštevy Slovenska dar v podobe reprodukcií predmetov, ktoré tajne vyrobili politickí väzni vo väzení.

Ide o väzenský ruženec z chleba od Jána Bachratého, väzenskú výšivku – modlitbu od Veroniky Semanovej, rod. Šaryovej a väzenský ruženec z povrazu blahoslaveného saleziána dona Titusa Zemana. Na zadnej strane obrazov je vysvetľujúci text priamo od autorov predmetov v slovenskom a v talianskom jazyku.

Dary pre pápeža členovia KPVS predstavili na sviatok Narodenia Panny Márie 8. septembra v Konvente bl. Imeldy sestier dominikánok v Dunajskej Lužnej. Počas svätej omše boli reprodukcie prinesené ako obetné dary a následne predstavené.

Ruženec, ktorý don Titus tajne podal počas návštevy vo väzení pri podaní rúk sestre Uršule predstavil jeho synovec Michal Radošinský: „Keď Uršula zacítila v ruke niečo neznáme, pozrela sa spýtavo na brata, ale ten len krátko, ale dôrazne záporným pokrútením hlavy naznačil, aby nijako nereagovala a aby tým nič neprezradila. Uršula sa až po vyjdení z väzenia pozrela do dlane a zistila, čo jej vlastne dal brat Titus.“

Po skončení programu v Dunajskej Lužnej delegácia KPVS odovzdala dary pre pápeža Františka v Prezidentskom paláci v Bratislave, kde mu boli odovzdané.

Zdroj: tkkbs.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.