Pápež František: „Modlime sa za obete krutosti aj za krutých“

(Vatikán, 9. januára 2015) – „Akákoľvek by bola motivácia, vražedné násilie je hrozné a nikdy nie je ospravedlniteľné. Život a dôstojnosť všetkých musia byť rozhodne garantované a ochraňované. Každé podnecovanie k nenávisti by malo byť odmietnuté a rešpekt k druhým ľuďom musí byť rozvíjaný,“ čítame v stanovisku, ktoré 7. januára vydala Tlačová kancelária Svätej stolice k teroristickému útoku na kanceláriu satirického týždenníka Charlie Hebdo.2015 01 09 ANS Pariz

V správe, ktorú vydala predvčerom, pápež vyjadril „najostrejšie odsúdenie strašného útoku“ a „blízkosť, duchovnú solidaritu a podporu všetkým tým, ktorí, podľa svojej zodpovednosti, pokračujú v neustálej práci za mier, spravodlivosť a právny poriadok.“ Včera ráno odslúžil svätú omšu v kaplnke Domu sv. Marty za obete útoku v Paríži.

Svätý Otec sa podľa správy Vatikánskeho rozhlasu pred omšou vyjadril: „Útok v Paríži nás núti premýšľať, koľko ľudskej krutosti je vo svete a koľko terorizmu, či už terorizmu jednotlivcov, alebo štátov. Človek je schopný toľkej krutosti! Modlime sa počas omše za obete tejto krutosti. Je ich toľko! Modlime sa aj za krutých, aby Pán zmenil ich srdcia.“

Tieto slová potvrdil za saleziánov radca pre spoločenskú komunikáciu, don Filiberto Gonzáles: „Pripájame sa k Cirkvi a Svätému Otcovi, hovoríme NIE nenávisti a násiliu ako riešeniu problémov alebo zavedenému uhlu pohľadu. Namiesto toho hovoríme ÁNO slobode žitej v dialógu a rešpekte, s cieľom budovať mier a dosiahnuť priestor zdravého spolunažívania medzi ľuďmi a náboženstvami. Pozývame všetkých do modlitby za mier a rešpekt medzi ľuďmi."

ANS, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.