Pápež František navštívil deti na letnom tábore vo Vatikáne, ktorý spoluorganizujú saleziáni

(Vatikán, 23. júla 2020) – V pondelok 20. júla dopoludnia sa Svätý Otec pápež František stretol so skupinou detí, ktoré sa v týchto dňoch zúčastňujú na letnom tábore pre členov rodín vatikánskych zamestnancov. Tábor organizujú saleziáni a talianske združenie Tutto in una festa.

Stretnutie sa uskutočnilo v átriu Auly Pavla VI., ktoré sa tentoraz stalo priestorom detských hier. Pápež povzbudil deti k vytváraniu priateľstiev: „Tí, čo sa vedia zabávať len sami sú sebci. Na zábavu je potrebné byť pospolu, s kamarátmi!“

Ako informoval riaditeľ Tlačového strediska Matteo Bruni, Svätý Otec prišiel medzi deti o 9. hodine ráno, keď práve raňajkovali v predsieni auly. Porozprával sa s nimi a pobudol medzi nimi asi hodinku. V priestore auly si prezrel hry pripravené pre účastníkov detského tábora.

Pred návratom do Domu sv. Marty pápež osobne pozdravil každého z 22 animátorov a poďakoval im za ich prácu. Ako jeden z koordinátorov letného tábora bol pri včerajšej rannej návšteve Svätého Otca aj duchovný otec Franco Fontana, ktorý je kaplánom vatikánskych bezpečnostných zložiek a pracovníkov Vatikánskych múzeí. Pre Vatican News takto opísal stretnutie detí s pápežom:

„Deti zostali užasnuté a v úplnom tichu. Potom ako prešiel dokola sme zišli do Auly Pavla VI. a dali sme sa do toho, čo robievame každé ráno, nemenili sme program. Takto to chcel i pápež. Tri deti mu položili otázky, ktoré sme si pripravili v predošlom týždni, lebo sme mu mali v úmysle napísať. On im na tieto veľmi jednoduché otázky odpovedal.“

Don Franco bol sám dojatý týmto prežitým momentom, v ktorom, ako povedal, bolo cítiť „dôvernosť, jednoduchosť a otcovstvo“.

Letný tábor (Centro estivo) vznikol z vôle pápeža Františka ako iniciatíva vatikánskeho Governatorátu na pomoc rodičom pracujúcim vo Vatikáne. Počas mesiaca júla sa asi stovka detí podieľa na vzdelávacích a herných aktivitách, prebiehajúcich vo Vatikánskych záhradách, na pristávacej ploche pre vrtuľníky a v Aule Pavla VI. S deťmi pracuje 22 animátorov pri rešpektovaní všetkých potrebných opatrení proti nákaze COVID-19.

Zdroj: www.vaticannews.va

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.