Päť rokov od blahorečenia dona Titusa Zemana. Čo sa chystá?

(Bratislava, 22. septembra 2022) – Pred piatimi rokmi (30. 9. 2017) bol za účasti tisícok veriacich pri petržalskom Kostole Svätej rodiny v Bratislave blahorečený mučeník za duchovné povolania Titus Zeman. Pri príležitosti tohto výročia sa chytá niekoľko podujatí:

25.9. 10. Výstup Titusa Zemana na Veľký Kriváň (viac info TU).

29.9. Posviacka vysokoškolského internátu Titusa Zemana v Bratislave na Miletičke.

Saleziáni dona Bosca a farnosť Vajnory pozývajú na ďakovné sväté omše v kostole Sedembolestnej Panny Márie vo Vajnoroch:

        – 30.9. o 18:30 hod. Hlavným celebrantom bude provinciál saleziánov don Peter Timko. Homíliu prednesie vicepostulátor don Jozef Slivoň, ktorý bude mať po svätej omši prednášku na tému: Prínos dona Titusa pre Cirkev na Slovensku. Priamy prenos bohoslužby bude možné sledovať naživo na TV Lux. Pred jeho začatím ponúkne televízia o 17:50 dokumentárny film Blahorečenie Titusa Zemana.

        – 2.10. o 10:30 hod. Hlavným celebrantom bude bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský.

8.10. Titusday (deň, kedy sa saleziánska rodina modlí za povolania) priamo z Vatikánu.

Bilanciu, ako sa počas piatich rokov šírila úcta k bl. Titusovi Zemanovi, si môžete prečítať v článku dona Jozefa Luscoňa s názvom Päť rokov od blahorečenia dona Titusa, ktorý uverejnil časopis Don Bosco dnes.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.