PGSI 2014: Na otváracom ceremoniáli nechýbal sľub športovcov

(Bratislava 2. mája 2014) – Prvý hrací deň Medzinárodných saleziánskych športových hier PGSI 2014 si mladí športovci užili v riadnom nasadení a vo veľmi dobrej nálade. Večer sa konal otvárací ceremoniál v HANT Aréne na Pasienkoch.

Na veľkolepom slávnostnom programe, ktorý moderovala Adela Banášová v priamom prenose TV Noe, panovala hneď od začiatku výborná atmosféra. Na VIP tribúne sedeli okrem provinciála saleziánov dona Karola Maníka a provinciálky saleziánok sr. Jany Kurkinovej, aj zástupcovia Chorvátskeho a Talianskeho veľvyslanectva, Belgického kráľovstva, či tiež podpredseda Národnej Rady SR Ján Figeľ, a primátor mesta Bratislava Milan Ftáčnik. „Bolo to veľmi dobré, naozaj veľmi fajn atmosféra“, skonštatoval neformálne po ukončení ceremoniálu primátor Bratislavy.

Foto z PGSI 2014 nájdete tu: http://www.flickr.com/pgsi2014 .

V programe nechýbal aj slávnostný sľub športovcov, ktorý za všetkých predniesli dvaja zástupcovia po slovensky a po anglicky. O kultúrny zážitok sa postarali The Pastels, talianska speváčka Aba a spevácky zbor Summertime, orchester Konzervatória v Bratislave, Mária Čírová s kapelou, tanečné divadlo aTak a folklórny súbor Kremienok.

Počas prvého hracieho dňa vo výbornom počasí sa zapojila do hry už aj celá slovenská reprezentácia. Slovensko má na XXV. ročníku PGSI svoje historicky najväčšie zastúpenie, spolu 133 športovcov rozdelených do 15 tímov.

Celkovo vo futbale, futsale, volejbale, basketbale a stolnom tenise reprezentuje na 11-tich ihriskách svoje krajiny 893 zahraničných a 133 slovenských chlapcov a dievčat, v kategóriách do 16 a do 18 rokov. Väčšie zastúpenie majú mladší, až 716 účastníkov má menej ako 18 rokov. V prvom hracom dni športovci odohrali 114 zápasov.

Na PGSI 2014 sa zúčastňuje 90 tímov z 11-tich krajín: Rakúsko, Belgicko, Česko, Chorvátsko, Taliansko, Nemecko, Poľsko, Portugalsko, Slovinsko, Španielsko a Slovensko. Na hrách má zastúpenie 36 európskych miest, z tých známejších napr. Lisabon, Antverpy, Praha, Essen, Valencia,  Záhreb, Turín, Varšava, Rím, Ľubľana. Slovenská reprezentácia je zložená z tímov z Bardejova, Bratislavy, Trnavy a Čadce.

Viac informácií o priebehu hier nájdete na www.pgsi2014.sk a facebooku https://www.facebook.com/pgsi2014

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.