Písanie hlaholikou či ručná výroba papiera. Aj toto čaká mladých na Saleziánskom plenéri 2023

(Banská Belá, 19. júla 2023) – Výtvarný tábor Saleziánsky plenér sa tento rok uskutoční už 18-ty krát. Bude sa konať 13. – 20. augusta v Banskej Belej (pri Banskej Štiavnici) a je určený pre mladých vo veku 13 do 26 rokov.

V roku 2023 si pripomenieme 1 160. výročie misie sv. Cyrila a Metoda na Veľkej Morave a zároveň prežívame Rok Kresťanskej kultúry (5.7.2023 – 5.7.2024). Tohtoročný plenér teda bude podľa hlavného organizátora, akademického maliara Pavla Reháka, výletom do čias Veľkomoravskej ríše a spoznávaním historickej misie sv. Cyrila a Metoda. Mladí výtvarníci sa oboznámia s hlaholikou (prvým písmom starých Slovanov) aj výrobou ručného papiera. „Z pripravovaného programu prezradím, že okrem kreslenia a maľovania v prírode chceme navštíviť aj Banskú Štiavnicu s jej zaujímavosťami,“ povedal Rehák.

Deadline na vyplnenie prihlášky a uhradenie účastníckeho poplatku je do 30. júla 2023.

Zdorj: domka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.