Po štvorročnej prestávke dolnokubínske telocvične opäť rozorvučala radosť z KubCupu

(Dolný Kubín, 18. mája 2023) – Saleziánsky volejbalový turnaj s názvom KubCup má v mnohých srdciach Dolnokubínčanov, ale aj ľudí z celého Slovenska svoje osobitné miesto už osemnásť rokov. Tento ročník bol jedinečný tým, že sa konečne mohol uskutočniť po štyroch rokoch bez obmedzení.

„I keď sme sa pripravovali na podujatie s maximálnym množstvom účastníkov, čo je 36 tímov, aj 25 zúčastnených družstiev nám dalo zabrať. Samotný priebeh podujatia ma však veľmi milo prekvapil a potešil. A to nielen kvôli pozitívnym ohlasom prakticky všetkých tímov, ale najmä vďaka našim dobrovoľníkom. Napriek tomu, že mnohí z nich organizovali KubCup prvýkrát, dalo sa na nich vo všetkom spoľahnúť. Boli veľmi nápomocní, pozorní a ochotní,“ povedal Ivan Dauda, hlavný organizátor turnaja.

„Boli sme tu dva tímy, niektorí už boli viackrát a niektorí tu boli prvýkrát. Veľmi sa nám páčila priateľská atmosféra turnaja. Vytvorili sme nové priateľstvá a vzťahy,“ hodnotila saleziánka Lamiya Jalilová z Dubnice nad Váhom. „Na konci turnaja sme si navzájom všetci fandili, a to pridalo super atmosféru. Sme vďační a už sa tešíme o rok,“ zakončila.

KubCupu sa zúčastnili až štyri domáce tímy. Jedným z nich bolo aj novovzniknuté družstvo Ak je On za nás…, ktorého členky, Sarah a Sabína Flajsové, sa takto podelili o svoje zážitky: „S prvotným nápadom prihlásiť sa na Kubcup prišla teta. Spolu s ňou, sestrou, bratom a pár kamošmi sme teda vytvorili tím mesiac pred KubCupom. Bolo to síce narýchlo a veľa z nás nemalo k volejbalu vzťah iný ako k hre na telesnej, no myslím, že na to, že sme boli spolu dokopy štyrikrát, sme si zahrali veľmi dobre. Koniec koncov, nešli sme zvíťaziť, išli sme si zahrať a hlavne užiť si to. A to máme v pláne aj na budúci rok.“

Víťazom turnaja sa nakoniec v kategórii JOY stal tím z Námestova. Striebro získalo šaštínske družstvo a tretie miesto obsadili volejbalisti tímu z Košíc. V kategórii PRO, kde hralo sedem tímov, zvíťazili mladí z Dolného Kubína. Druhé miesto patrilo S-VK Trstená a tretí boli volejbalisti z Levoče.

Zdroj: laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.