Počas prímestského tábora sa v Žiline vylodili piráti

(Žilina, 21. júla 2022) – Začiatkom prázdnin sa steny žilinského oratka prvýkrát otriasli príbojom vĺn Karibského mora a krikom viac ako 80 malých pirátov. Na odvážnych moreplavcov, rozdelených do skupiniek podľa farieb, čakali neľahké úlohy a záverečný súboj so strašným kapitánom Barbossom.

Stanoviská, mestská hra, stávkovačka či naháňačka tvorili prekážky na ich ceste za zázračným medailónom, ktorého zničenie by znamenalo Barbossovu definitívnu porážku. Popri pestrej ponuke hier a zábavných aktivít mali účastníci prímestského letného tábora možnosť rozvíjať sa duševne aj duchovne, budovať vzťahy medzi sebou a naučiť sa spolupracovať v skupine.

Hoci počasie bolo ešte neľútostnejšie ako nepriateľskí piráti a takmer ich pripravilo o príjemné hodiny na trenčianskom kúpalisku. Slnko napokon zvíťazilo nad dažďovými mrakmi a mohli si spokojne užiť osviežujúcu vodu a rovnako aj záverečné vyhodnotenie, spolu s oslavou víťazov a pohostením v skupinkách. Plavba malých pirátov, so známymi do neznáma, nemohla dopadnúť lepšie!

Zdroj: domkazilina.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.