Počuli ste už o FOMO – strachu z premeškania? Sledujte podcast Uveriteľní a dozviete sa viac

Máte pocit, že všetci ľudia okolo vás žijú lepší, zaujímavejší a kvalitnejší život? Možno máte dočinenia so syndrómom FOMO (Fear Of Missing Out). FOMO je anglická skratka reprezentujúca strach z toho, že niečo zmeškáte.

Ak si myslíte, že ide o fenomén, ktorý spustili sociálne siete a týka sa výhradne mladých, nie je to tak. FOMO je tu s nami už od staroveku, ibaže dávka toho, s čím sa môžeme porovnávať dnes, je vďaka online svetu bezhraničná. V snahe vyrovnať sa iným, byť všade a vždy podať dokonalý výkon sa môžeme veľmi ľahko vyčerpať a prísť o chuť do života.

Syndróm FOMO nám v saleziánskom podcaste Uveriteľní bližšie predstaví odborná poradkyňa z občianskeho združenia IPčko Zuzana Juráneková.

V podcaste sa dozviete:

  • Ako zistím, že sa ma FOMO týka?
  • Prečo sú mladí náchylnejší na tento syndróm?
  • Sú nejaké varovné signály, že FOMO začína negatívne vplývať na môj život?
  • Ako sa vysporiadať s FOMOM aj bez odbornej pomoci? Je to možné?
Prosím, povoľte marketingové cookies, aby sme vám mohli zobraziť toto video.
Súhlasím s používaním marketingových cookies

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.