Pod záštitou saleziánov nacvičili mladí v Prešove divadelnú hru

(Prešov, 6. mája 2022) – Novovzniknuté prešovské ochotnícke divadlo Za rohom úspešne uviedlo svoju debutovú premiéru inscenáciou Náš pán minister od slovenského dramatika Ivana Stodolu.

Počas víkendu 23. – 24. apríla sa v starom kine vo Veľkom Šariši stretlo vyše 400 divákov, ktorých smiech sa niesol celou sálou. Príbeh o rodine, o čistej láske, o túžbe po bohatstve a sláve pobavil, dojal a dotkol sa mnohých. Z predstavenia odchádzali nielen s úsmevom na perách, ale aj s podnetnými myšlienkami v srdci.

V hre účinkovali stredoškoláci a vysokoškoláčka pod vedením režisérky Barbory Martonovej, producentky Diany Sokolovej a pod záštitou Jána Jakubova SDB a saleziánov.

„S Bašou sme mali obe rovnaký nápad. Jany nám dal dôveru a priestor – vďaka tomu sme mohli uskutočniť náš sen. Poňali sme to priam až profesionálne – jedným z našich hlavných cieľov bolo, aby naši herci mali z toho zážitok. V októbri 2021 sme na konkurze privítali päťnásť nádejných uchádzačov. S trinástimi sme od januára pokračovali v zoom čítačkách a offline nácvikoch. Pomedzi to sme zháňali divadelný priestor spĺňajúci naše požiadavky, vyrábali kulisy, zháňali kostými, rekvizity, osvetlenie, pripravovali zvukové nahrávky. Za tým všetkým sa skrýva veľa dobrých ľudí (od Veľkého Šariša až po Bratislavu), ktorí nám so všetkým pomohli – patrí im veľké: ĎAKUJEME. S ich podporou a tiež s podporou našich najbližších sme mohli odohrať dve vydarené predstavenia,“ povedala producentka.

Cez víkend 17. – 19. 6. 2022 odohrajú divadelníci predstavenia v Košiciach na Kalvárii a opäť vo Veľkom Šariši. Cez prázdniny im môžete držať palce, pretože sa predvedú na Festivale kresťanského divadla Gorazdov Močenok. A už teraz sa môžete tešiť na ďalšiu divadelnú hru.

Zdroj: www.salezianipresov.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.