Podarí sa zmieriť svet dospelých s detským svetom? Pozrite si Malého princa

Pri príležitosti Roka vďačnosti a oslavy sviatku dona Bosca nacvičili saleziáni a mladí z námestovského saleziánskeho strediska divadlo Malý princ. Autorom inscenácie a piesní, na motívy diela francúzskeho spisovateľa a pilota Antoineho de Saint-Exupéryho Malý princ, je laik Maroš Bránický. Vo februári sa podarilo divadelníkom z Námestova odohrať premiéru a v marci ponúkli divákom reprízu.

Mladí zo strediska nacvičili divadlo, ktoré bolo o dvoch – často nekompatibilných svetoch – dospeláckom a detskom. Čítanie úryvkov z knihy Malý princ a piesne striedali úseky zo života. „Niektorí mladí herci vystúpili na javisku prvýkrát, preto im dobrý výkon dodal odvahy. O divadlo bol taký záujem, že sa mnohí ľudia ani nedostali do sály. No tí, ktorí sa dostali, odchádzali naplnení mnohými myšlienkami, ktoré v divadle zazneli,“ prezradil salezián Pavol Kalata.

Prosím, povoľte marketingové cookies, aby sme vám mohli zobraziť toto video.
Súhlasím s používaním marketingových cookies

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.