Podporte nákup auta pre saleziánov v Azerbajdžane

Charitatívna organizácia MIVA Slovensko vyhlásila zbierku na auto pre Apoštolskú prefektúru v Baku. Auto by využívali saleziánski misionári, ktorí pôsobia v Azerbajdžane na aktivity s mládežou a duchovné obnovy. MIVA Slovensko je charitatívnou organizáciou Katolíckej cirkvi a od roku 1998 pomáha misionárom so zabezpečením dopravných prostriedkov.

„Komunita má v súčasnosti dve autá, jedno je už vo veľmi zlom stave, je ojazdené a nevyhovuje technickým a bezpečnostným podmienkam. Ako praktický variant vidíme predaj tohto ojazdeného auta a kúpu viacmiestneho, ktorým by bolo možné prepravovať ľudí aj náklad,“ hovorí Radoslav Schudich zo saleziánskej komunity v Azerbajdžane.

Prosím, povoľte marketingové cookies, aby sme vám mohli zobraziť toto video.
Súhlasím s používaním marketingových cookies

Katolícku misiu v Azerbajdžane vedú slovenskí saleziáni už 24 rokov. Na čele Apoštolskej prefektúry stojí saleziánsky misionár Mons. Vladimír Fekete. Krajina má 10 miliónov obyvateľov, z ktorých sa 97 % hlási k islamu. V celej krajine je jediný katolícky kostol a niekoľko kaplniek.

Auto vedia saleziáni v Azerbajdžane zaobstarať za zhruba 20 000 eur. Nakoľko sami prispejú jednou štvrtinou sumy, potrebujú vyzbierať 15 000 eur. Slovenským saleziánom v Azerbajdžane môžete prispieť na kúpu auta do konca júla. Viac informácií o zbierke nájdete na mivaslovensko.sk.

Zdroj: tkkbs.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.