Podporte vydanie knihy k storočnici saleziánov na Slovensku

(Bratislava, 25. októbra 2023) – Budúci rok bude mať saleziánske dielo na Slovensku 100 rokov! Tento dôležitý míľnik prežívame s veľkou bázňou a nesmiernou vďačnosťou. Rozhodli sme sa preto, pozrieť sa nielen do našej histórie, ale najmä okolo seba, na ľudí, ktorí nás obklopujú, a rozprávať sa s nimi o tom, ako dielo dona Bosca zasiahlo do ich životov. Ako sa aj v nich odzrkadľuje sen, ktorý mal Janko Bosco v deviatich rokoch a ktorý sa mu opakoval po celý život. Ich príbehy sme zhmotnili do knihy.

„Zámerom tejto knihy je zachytiť to, ako sme v roku významného výročia vyjadrovali našu vďačnosť Nebeskému Otcovi za tento Jeho veľký dar. Je vytvorená formou svedectiev a príbehov saleziánov i nesaleziánov, ktoré chcú ukázať, ako sa v rôznych obdobiach rozvíjala a stále rozvíja donova Boscova charizma v našej malej krajine pod Tatrami,“ vysvetlil provinciál saleziánov don Peter Timko.  

Táto kniha vám určite urobí radosť, ak:

   • máte radi dona Bosca;   • máte radi príbehy, ktoré inšpirujú svojou ľudskosťou a človečinou;   • vás zaujíma, čo v praxi znamená preventívny systém dona Bosca postavený na prvkoch domu, školy, ihriska a kostola;   • chcete nadobudnúť lepší prehľad o šírke saleziánskeho diela na Slovensku;   • chcete nazrieť do motivácií saleziánov žiť svoje povolanie naplno.

Nám zase urobíte radosť, ak sa kniha, na ktorej pracujeme už niekoľko mesiacov, dostane presne tam, kde má byť – do vašich rúk, domácností, na vaše knižné poličky.

Podporte jej vydanie v tejto kampani a dostanete ju ako úplne prví. Na stránke donio.sk sa dočítate, ako kniha vznikala, čo všetko obsahuje aj aké odmeny na vás čakajú, keď si ju včas objednáte.

Už teraz môžeme prezradiť, že v závere knihy sa s nami 70 saleziánov podelí o svoje najkrajšie momenty v saleziánskom živote a o to, čo pre nich znamená byť saleziánom.

Viac na donio.sk.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.