Poprad má za sebou prvý ročník cyklokrosovej súťaže Memoriál Artemide Zattiho

(Poprad, 27. októbra 2022) – V sobotu 8. októbra sa na Kvetnici uskutočnil prvý ročník cyklokrosovej súťaže s prívlastkom Memoriál Artemide Zattiho.

Na kvalitne pripravenej trati si zmerali sily jazdci v niekoľkých kategóriách. Podujatie od rána sprevádzalo nádherné jesenné počasie, dobrá nálada a odhodlanie organizátorov z radov popradských animátorov, novicov, saleziánov a saleziánov spolupracovníkov.

Po registrácii každého z jazdcov sa začali samotné preteky. Cyklisti vybiehali na trať jednotlivo s niekoľko sekundovými odstupmi. V kategórii A-mladší chlapci a C-dievčatá sa jazdil jeden okruh, na kategóriu B-starších chlapcov čakali až dve kolá. Všetci súťažiaci sa s náročným terénom popasovali statočne, aj napriek tomu, že niektorí z nich museli siahnuť na dno svojich síl.

Špeciálnou kategóriou, ktorá sa sformovala spontánne, priamo na mieste, boli Old Stars: novici, saleziáni, saleziáni spolupracovníci a ockovia. Väčšina súťažiach v tejto kategórii si musela však najskôr požičať športové náčinie, aby mali na čom súťažiť.

Na záver nasledovalo ocenenie víťazov na prvých troch miestach v každej kategórii. Účastníci pretekov sa už teraz tešia na ďalší ročník.

Zdroj: salezianipoprad.sk

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.