Poradenské centrum pre rodiny Family Garden oslavuje päťročnicu

(Bratislava, 28. mája 2019) – V roku 2012 vznikla na saleziánskej pôde myšlienka založiť centrum, ktoré podá pomocnú ruku manželom, snúbencom a mladým. Iniciatívy sa chopili laici saleziáni spolupracovníci a v spolupráci s viacerými odborníkmi založili v januári 2014 v Bratislave na Miletičovej poradenské centrum pre rodiny s názvom Family Garden.

Projekt sa zameriava v prvom rade na manželov, ale jeho aktivity sú určené aj pre snúbencov, jednotlivcov, opustených – pre všetkých, ktorým záleží na fungujúcich vzťahoch. V oblasti konkrétnej pomoci majú záujemcovia možnosť dohodnúť si osobné stretnutie s odborníkom na tému, v ktorej sa potrebujú poradiť.V oblasti prevencie poskytuje pomoc formou prednášok, predmanželských príprav a vzdelávacích programov.

Začiatkom roka oslávilo Family Garden piate výročie svojho vzniku a v tomto duchu pripravilo aj tohtoročnú výročnú správu. "K okrúhlinám sa zvykne gratulovať akosi srdečnejšie. Tak to skúsim. Všetko najlepšie, Family Garden! Nech sa ti aj naďalej darí prosperovať a rozvíjať sa. A nech si pre všetkých, ktorí ťa vo svojom živote stretnú, tým, čo práve vtedy najviac potrebujú. Vďaka, že ťa máme!" píše v úvodníku správy riaditeľka centra Katarína Baginová.

Aké rôzne aktivity ponúklo Family Garden v službe iným v uplynulom roku a čo chystá do budúcnosti si môžete prečítať v Správe o činnosti za rok 2018.

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.