Posledný letný deň strávila dubnická saleziánska rodina na bicykloch

(Dubnica nad Váhom, 26. septembra 2018) – V sobotu 22. septembra sa v Dubnici nad Váhom konal druhý ročník Cyclocrossu. Tridsiatka mladých účastníkov vo veku 8 až 15 rokov nasadla na horský bicykel a začala závod s časom o čo najlepšie umiestnenie. Súťažilo sa v troch kategóriách rozdelených na chlapcov a dievčatá s jednotlivým štartom.

Náročnosť preteku sa stupňovala s vekom. Najmladší museli pre dokončenie prejsť jeden okruh, starší dva okruhy a najstarší tri. Trať bola orientovaná na horské bicykle. Bola mierne náročná s mnohými zákrutami a jemnými prevýšeniami s dĺžkou približne 930 m. Jej umiestnenie bolo rovnaké ako v prvom ročníku, teda na ploche za kostolom.

"Počas pretekov panovala výborná atmosféra. Hrala hudba a súťažiaci sa navzájom povzbudzovali. Dotváral ju aj moderátor pretekov don Vlado Plášek, ktorý je veľkým priaznivcom športu, a samozrejme, animátori. Všetci prítomní mohli načerpať energiu aj z bagiet, ktoré pripravili saleziánski spolupracovníci spolu so šikovnými pomocníčkami," opísal atmosféru jeden z účastníkov.

Po dojazde posledného súťažiaceho nasledovalo spracovanie výsledkov. Ešte predtým však odštartovala „old stars“ kategória tvorená prevažne rodičmi súťažiacich detí. Pri vyhodnotení sa slávnostne odovzdávali ceny a diplomy. Na záver nechýbala spoločná fotka a obľúbené táborové tance.

Zdroj: saldub.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.