Postúpili Slováci do finále? Novinky z PGSI 2017

(Sevilla, Španielsko, 13. mája 2017) – Opäť prinášame zápisky slovenskej výpravy na Medzinárodných saleziánskych športových hrách, ktoré píše Radovan Rumanovič SDB. Čo sa im prihodilo včera?

Raňajky o 7:00 a cesta celej slovenskej výpravy na záverečné skupinové zápasy. Dnes sa rozhoduje, či budeme hrať o finále, alebo iba o umiestnenie. Začali najstarší chalani A proti Don Bosco Hechtel (Belgicko). Úvod nám vyšiel vynikajúco, vyhrávali sme 2:0. Belgičania stav ale otočili na 2:4. My sme sa nezľakli a vyrovnali sme na 4:4. V závere mali viac šťastia Belgičania a prehrali sme 4:5.

IMG 8494-1

Nasledoval ďalší zápas, starší chalani A proti Essen (Nemecko), ktorý bol tiež veľmi dramatický, ale darilo sa lepšie ako v predchádzajúcom a tam sme vyhrali 4:3.

Mladší chalani A nabehli hneď od začiatku na Sevillu a úvodný náskok 3:0 zvyšovali, až sa zastavili na 9:1. Mladší chalani B sa zapojili do boja úspešne proti Atocha Madrid. Najskôr sme prehrávali 2:1, ale podarilo sa dať gól a uhrať spravodlivú remízu 2:2. Prišiel však rozhodujúci zápas proti San Vicente (Španielsko) a prehrali sme 3:5.

IMG 8507

Starší chalani B mali dobrý deň, keď v prvom zápase porazili 11:1 Antverpy (Belgicko) a v druhom zápase 8:3 Madrid. Postupujú z prvého miesta a zajtra ich čaká semifinále.

Volejbalistky odohrali dnes svoj ďalší zápas proti Taliansku. Hra bola z našej strany bola dobre nastavená a dievčatá sa bavili. Začali víťazným prvým setom, nakoniec sme však prehrali 1:2.

IMG 8502

Našim dievčatám futbalistkám sa znovu darilo, prvý zápas vyhrali 5:3 s Hechtel (Belgicko) a v nasledujúcom rozbili Brusel 28:0.

Večer nás čakal program – adorácia. Ježiš sa stretol s emauzskými učeníkmi a otvoril im oči. Veríme, že aj našim mladým na PGSI, ale aj doma na Slovensku.

Tešíme sa na zajtra.

IMG 8506

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.