Pozrite si novú Vieru do vrecka na tému Eucharistia

(Bratislava, 16. mája 2017) – Kto je pre teba eucharistický Kristus? Túto nevšednú otázku sme položili našim hosťom v májovej relácii Viera do vrecka s názvom Eucharistia. Pozvanie podeliť sa so svojím osobným svedectvom či názorom prijali niekoľkí laici a rehoľníci.

Je v poriadku, keď po prijatí Eucharistie nič výnimočné necítim? Odpovie nám kapucín Damián Sulowski, jeden z misionárov milosrdenstva, ktorých pri príležitosti Svätého roku milosrdenstva vymenoval pápež František.

O tom, čo sa môže stať, keď človek úprimne zatúži porozumieť tajomstvu Eucharistie a žiť ho, povie viac Martin Jánoš, manžel, otec a aktívny laik pri saleziánoch na Trnávke v Bratislave.

Školská sestra svätého Františka z Assisi sr. Hedviga nás vďaka svojej službe mimoriadnej rozdávateľky svätého prijímania a tiež opatrovateľky zavedie za pani Zuzkou Rapkayovou. Jej život je svedectvom toho, že Eucharistia nielen mení, ale aj zachraňuje životy. Na záver relácie nás povzbudí mladý kňaz salezián Marián Zachar. Ponúkne nám jednoduchý a účinný spôsob, ako prehĺbiť náš vzťah k Eucharistickému Ježišovi.

Sledujte reláciu Viera do vrecka na našom Youtube kanáli alebo v premiére na televízii Lux v utorok 16. mája o 17:05 a na televízii Noe v pondelok 22. mája o 18:35.

Viac o tejto téme si môžete prečítať v brožúrke Eucharistia z pera saleziána dona Jozefa Luscoňa SDB, ktorú vydáva vydavateľstvo Don Bosco.


 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.