Pozrite si prvý decembrový Saleziánsky magazín

(Bratislava, 8. decembra 2014) – V téme najnovšieho Saleziánskeho magazínu si bližšie predstavíme vzácneho slovenského saleziána a pedagóga dona Andreja Dermeka, ktorého sté výročie narodenia sme si nedávno pripomenuli.

V reportáži sa dozviete ako prijali saleziáni v Dubnici nad Váhom a v Bratislave putovný Kríž Svetových dní mládeže, ktorý mladým daroval svätý Ján Pavol II. v roku 1984. O tom ako prebiehala 27. Generálna kapitula sestier saleziánok v Ríme nám viac porozprávajú provinciálka saleziánok na Slovensku sestra Jana Kurkinová a jej vikárka Monika Skalová.

V rubrike Ja, brat, salezián tentokrát ponúkneme rozprávanie dona Medarda Štepanovského, slovenského saleziána žijúceho v Nemecku.

Premiéra už dnes o 17:35 na TV Noe a zajtra na TV Lux o 20:20.

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.