Pozvánka na pútnický zájazd po stopách Titusa Zemana

(Bratislava, 5. marca 2014) – Prejsť miesta, cez ktoré prechádzal pri ilegálnych prechodoch Boží služobník don Titus Zeman, keď odvádzal bohoslovcov do Turína, to ponúka pútnický zájazd, ktorí organizujú veriaci z farnosti Vajnory. Zájazd bude sprevádzať vicepostulátor procesu blahorečenia dona Titusa, don Jozef Slivoň SDB.

Zájazd sa uskutoční v dňoch 21. až 25. mája 2014, predpokladaná cena je 295 Euro, v čom je zahrnuté poistenie, doprava, 4x ubytovanie, 1x raňajky pri prvom ubytovaní, 3x polpenzia v Sanktuáriu Colle Don Bosco. Samozrejmosťou je denná svätá omša a možnosť sviatosti zmierenia.

Kontakt pre záujemcov o zájazd:Ing. Daniela Sásiková, Rybničná 4, 831 07 Bratislava-Vajnory,telefón: 02/437 11 518, mobil: 0903 423 230.

 

Program pútnického zájazdu:

1. deň: Odchod o 6.30 h. z Námestia Titusa Zemana vo Vajnoroch (pri kostole); návšteva miest, ktorými prechádzali don Titus so spolubratmi cestou do Turína – pútnicky kostol Panny Márie v Mária Neustifte a hraničný prechod San Candido. Prenocovanie neďaleko rakúsko-talianskej hranice.2. deň: Cestou do Sanktuária Colle Don Bosco, (tam bude ubytovanie v ďalších dňoch), zastávka v Miláne s prehliadkou milánskeho Dómu.3. deň: Colle Don Bosco, Chieri, Castelnuovo Don Bosco, Mondonia a pamätné miesta mamy Margity a Dominika Sávia.4. deň: Turín, Bazilika Márie Pomocnice kresťanov na Valdoccu, múzeum sv. Jána Bosca, Kostol sv. Jána s kaplnkou Turínskeho plátna, Pútnický kostol na vrchu Superga… Večer účasť na veľkej procesii Panny Márie Pomocnice Kresťanov na Valdoccu.5. deň: Po rannej svätej omši a raňajkách návrat na Slovensko. Príchod do Bratislavy okolo 22.00 h.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.