Pozývame na pútnický zájazd „Krížová cesta Titusa Zemana“

(Bratislava, 8. marca 2017) – Prinášame pozvánku na pútnický zájazd po stopách „Krížovej cesty Titusa Zemana“, ktorý sa uskutoční v termíne od 23. do 27. mája 2017. Účastníci spoznajú miesta spojené s osobou Titusa Zemana ako slobodného človeka, ale aj tie, kde bol z rozhodnutia štátnych orgánov ČSR odsúdený na odňatie slobody. Spoločne navštívia aj miesta, kde si trest odpykával. Pre účastníkov sú počas zájazdu pripravené okrem iného sväté omše i krížová cesta v Jáchymove.

Program pútnického zájazdu:

23. máj: Stretnutie o 7.00 na Námestí Titusa Zemana v Bratislave Vajnoroch – návšteva cintorína, kostola, zastavenie sa pri rodičovskom dome a dome brata Štefana. Bratislava – návšteva Justičného paláca (súdnej siene), zastavenie pri Policajnom riaditeľstve (Dvoch levoch) a pri severnom opevnení Bratislavského hradu. Šenkvice – návšteva kostola a zastavenie pri fare. Trnava – zastavenie pri arcibiskupskom úrade (bývalé biskupské gymnázium). Hlohovec – ubytovanie, večera.24. máj: Hlohovec – raňajky. Leopoldov – zastavenie pri väznici a návšteva múzea. Ilava – zastavenie pri väznici a návšteva múzea. Priehrada mládeže – zastavenie pri pamätníku. Fryšták – zastavenie pri saleziánskom dome. Přerov – ubytovanie, večera.25. máj: Přerov – raňajky. Mírov – zastavenie pri väznici a návšteva pamätníka venovaného politickým väzňom. Valdice – zastavenie pri väznici. Jičín – návšteva kostola, ubytovanie, večera.26. máj: Jičín – raňajky, návšteva priestorov bývalého Okresného súdu. Vykmanov tábor „L“ – účasť na pietnom akte organizovanom Konfederáciou politických väzňov Českej republiky a svätá omša pri Veži smrti, prehliadka výstavy v priestoroch skladu uránovej rudy, pravdepodobne beseda s väzňom z tábora „L“. Jáchymov – pobožnosť krížovej cesty, ubytovanie, večera.27. máj: Jáchymov – raňajky, návšteva múzea. Šaštín – návšteva baziliky Sedembolestnej Panny Márie, pobožnosť krížovej cesty a zastavenie pri dome Augustína Hercoga. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.Predpokladaná cena zájazdu je 250 € až 280 €, podľa počtu účastníkov. V cene zájazdu je zahrnuté poistenie, doprava a 4x ubytovanie s polpenziou. Obedy budú individuálne, podľa vlastného uváženia počas zastávok autobusu.

Prihlásiť sa môžete do 31. marca, so zložením zálohy vo výške 200 €.Prihlásiť sa môžete a informácie dostane telefonicky alebo emailom:Ing. Michal Titus Radošinskýtel: 0903 551 915mail: michal.radosinsky@gmail.com

2017 03 08 zajazd

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.