Pracovná ponuka po druhom kurze Mediálnej školy. 1.apríl?

(Žilina, 5. apríl 2016) – Prvoaprílový víkend strávili účastníci prvého ročníka Mediálnej školy na kurze venovanom fotografii. Okrem hodnotných poznatkov a nadobudnutých zručností si niektorí z nich odnášajú aj cennú vizitku s pracovnou príležitosťou.

Dvadsaťjeden prvákov Mediálnej školy počas jarného kurzu ŽIJEM odborne sprevádzal profesionálny fotograf Vladimír Škuta. Účastníkov oboznámil s termínmi ako kompozícia, zlatý rez či expozičný trojuholník. Naučili sa priamo na svojom fotoaparáte používať parametre ako clona, čas uzávierky, ISO a neskôr ich uplatnili pri fotení portrétov.

Viac ako teóriu si mladí cenili konkrétne rady a konštruktívnu kritiku pri hodnotení ich tvorby. „Na kurz som šiel s malou dušičkou, ale jeho rady boli pre mňa veľmi hodnotné. Vedel poukázať na detaily v mojich fotkách, kde často robím chyby. A keďže sa chcem posúvať vo fotke ďalej a zlepšovať sa, som veľmi vďačný,“ ohodnotil prácu lektora Adam z Dolného Kubína.

Popoludňajšie počasie v sobotu doslova nahrávalo nádejným fotografom, a tak sa praktická časť reportážnej fotografie presunula do centra Žiliny. Počas fotenia sa mohli stretnúť s rôznymi situáciami. Jeden z účastníkov po odoslaní svojej fotky človeku z mesta, ktorého fotil, dostal obratom ponuku na pracovnú spoluprácu. „Bol som prekvapený, nečakal som to. Z ničoho nič a bum. Je to pre mňa povzbudzujúce, že si niekto takto cení moje fotky. Veľmi ma to povzbudilo do ďalšej práce na sebe,“ teší sa Vilo z Humenného. “Vnímam citeľný výrazný posun. Posun medzi prácami, ktoré priniesli v piatok a ktoré vytvorili počas kurzu. Každý jeden z nich tento víkend na sebe zamakal,“ dodal lektor Vlado Škuta.

Už o týždeň sa v Žiline stretnú na poslednom absolventskom kurze mladí z druhého ročníka Mediálnej školy. Kurz bude zameraný na video.

Mediálna škola je projekt neformálneho vzdelávania, ktorý organizuje Laura, združenie mladých. Cieľom projektu je podpora vzdelávania mladých v oblasti médií. Počas štyroch kurzov sa účastníci oboznámia so základmi žurnalistiky, reportážnej fotografie, dizajnu a videa.

Mária Gregová FMA

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.