Prázdninové číslo Don Bosco dnes aj na webe

(Bratislava, 18. júla 2016) – Čo treba robiť, aby zľutovanie, súcit milosrdného otca z podobenstva vošli aj do našich domovov a urobili z nás skutočných vychovávateľov? V najnovšom letnom vydaní časopisu Don Bosco dnes nájdete päť praktických rád ako vychovávať srdcom.

Saleziáni spolupracovníci na Slovensku majú aj svoje misijné projekty. Jedným je saleziánsky Misijný tím, druhým Misijné modlitbové spoločenstvo. Viac o týchto aktivitách prezradia členovia Misijného tímu saleziánov spolupracovníkov z Bratislavy.

V centre Rožňavy sa nachádza krízové stredisko Dominika, ktorého zriaďovateľom je Inštitút dcér Márie Pomocnice. Sestry saleziánky spolu s odbornou pomocou sú plne k dispozícii desiatim deťom do 18 rokov. Viac sa dočítate v článku Krízové stredisko = 24 hodín denne s deťmi. Vyštudovala telesnú výchovu, baví ju šport a považuje ho za cestu, ktorou sa môže priblížiť k mladým. Manažérka a trénerka futbalového tímu dievčat rehoľná sestra Daniela Oremová FMA odpovedá na otázky prečo by mali dievčatá športovať?

Jedna z pozoruhodných osobností, ktorú si starší slovenskí saleziáni vysoko vážili, je aj Marcel Horniak. Kvôli jeho duchovnej a kultúrnej angažovanosti dostal prezývku „kultúrny aktivista“. Oboznámiť sa s jeho životom a činnosťou sa môžete v rubrike história. Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese dbd@donbosco.sk.

mk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.