Prečítajte si aktuálne číslo časopisu Don Bosco dnes na webe

(Bratislava, 21. októbra 2021) – Začiatok saleziánskeho diela na hornej Orave – v Námestove a jeho okolí – možno datovať od roku 1958, keď práve do týchto končín zavítal mladý 30-ročny don Jožko Sobota, profesor matematiky a fyziky a tiež tajný rehoľník. Ako postupom času rástlo a rozvíjalo sa toto stredisko v najchladnejšom kúte našej vlasti sa dozviete v aktuálnom čísle časopisu Don Bosco dnes.

V auguste 2021 sa začal posledný rok trojročnej prípravy na veľké jubileum sestier saleziánok – 150 rokov od založenia Inštitútu FMA svätým Jánom Boscom a svätou Máriou Dominikou Mazzarellovou. Jubileum vyvrcholí 5. 8. 2022. V rámci posledného roka prípravy nám sestry budú približovať prvú komunitu sestier v Mornese. Prvou je Emília Mosca, ktorej krátky životopisný profil nájdete v rubrike saleziánska rodina.

V tomto čísle vám predstavíme „zelenú“ alianciu, ktorá prináša do saleziánskych stredísk a farností environmentálne témy či inšpiratívne ekologické kampane. Hovoríme o Aliancii don Bosco Green, ktorej členom je aj Slovenská saleziánska provincia. O jej činnosti sme sa porozprávali so zástupcami niektorých členských organizácií, ďalšími priaznivcami i podporovateľmi.

Mnoho ľudí je permanentne pripojených k internetu, pretože majú strach z toho, že keď sa odpoja, ujde im niečo dôležité. Chcú byť prví, ktorí sa dozvedia novinky, preto každú chvíľku kontrolujú mobil a nevedia ho pustiť z ruky. Ide o syndróm FMO – fear of missing out, čo v slovenčine znamená „strach, že mi niečo ujde, že niečo premeškám“. Viac o ňom sa dočítate v mediálnej rubrike v článku s názvom Online 24/7 – choroba digitálnej doby.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese donboscodnes@saleziani.sk.

Do pozornosti dávame aj novú webovú stránku časopisu donboscodnes.sk.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.