Prečítajte si aktuálne číslo časopisu Don Bosco dnes na webe

(Bratislava, 26. novembra 2021) – V roku 1937 sa mohli mnohí v Saleziánskych zvestiach dočítať: „13. júna bude v Žiline posviacka základného kameňa nového saleziánskeho diela… Hor sa do Žiliny! Príďte na túto slávnosť vo veľkom počte!“ Uhádli by ste, že na posviacke základného kameňa sa zúčastnilo osemtisíc ľudí? Saleziánske dielo v Žiline má už vyše osemdesiat rokov nastražené uši na počúvanie a ochotné ruky na konanie. Ako sa mu jedno aj druhé darí dnes sa dočítate v aktuálnom čísle časopisu Don Bosco dnes.

Redakcia časopisu don Bosco dnes sa môže popýšiť výtlačkom, ktorý počas návštevy Slovenska podpísal sám pápež František. Išlo o piate tohtoročné vydanie časopisu s titulnou fotografiou Svätého Otca. Príbeh o tom, ako sa napriek prísnemu protokolu podarilo saleziánovi Jozefovi Luscoňovi získať vzácny autogram si môžete prečítať v článku s názvom História pápežovho podpisu.   

V rubrike rozhovor sme položili niekoľko otázok Mons. Vladimírovi Feketemu, apoštolskému prefektovi Azerbajdžanu. Prezradil, kedy a ako ho priviedli životné cesty do tejto krajiny; ako je v nej prijímaná prítomnosť Katolíckej cirkvi aj či môže v pozícii biskupa naďalej žiť ako salezián.

Mladí z celého Slovenska prišli uprostred septembra do Košíc, aby sa stretli s pápežom. Pri tejto udalosti, samozrejme, nemohli chýbať ani mladí zo saleziánskych stredísk. Tí však mali ešte ďalší dôvod prísť. Na košickej Kalvárii spoločne oslávili 30. výročie založenia mládežníckej organizácie Domka, ktorá vznikla práve na tomto mieste. Atmosféru narodeninovej oslavy prinášame vo fotoreportáži.  

Niekedy pri rozhodovaní o vhodných programoch pre deti naozaj stačí jeden pohľad na piktogram. Čo však čísla v krúžkoch znamenajú? Naozaj sa môžeme spoľahnúť na „zeleného macíka“? Viac o tejto téme sa dozviete v našej pravidelnej rubrike mediálna výchova.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese donboscodnes@saleziani.sk.

Do pozornosti dávame aj novú webovú stránku časopisu donboscodnes.sk.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.