Prečítajte si aktuálne Don Bosco dnes

(Bratislava, 27. mája 2016) – „Milosrdenstvo je identifikačná karta nášho Boha,“ píše v príhovore najnovšieho čísla Don Bosco dnes na mesiace máj/jún hlavný predstavený saleziánov don Artime a vyzýva naďalej zotrvať v modlitbách za mnohých mučeníkov, ktorí aj v tejto chvíli strácajú život pre Krista.   

Patxi Velasco Fano je asi najznámejším kresličom „Boha“ na svete. Jeho obrázky na nedeľnú liturgiu sú známe a používajú sa takmer po celom svete, chápu ich všetci kresťania bez rozdielu. Prečítajte si rozhovor s týmto zaujímavým umelcom.

V procese blahorečenia saleziánskeho kňaza Titusa Zemana nastal výrazný posun. Na Kongregácii pre kauzy svätých vo Vatikáne sa 7. apríla 2016 k prípadu vyjadrila komisia teológov konzultorov. Viac sa dozviete v rubrike Titus Zeman.

Noviciát je obdobím uvádzania do rehoľného života a je srdcom formácie. Ako to vyzerá v  noviciáte saleziánok v Šamoríne sme sa opýtali priamo sestier a noviciek. Ich odpovede nájdete v článku so zaujímavým nadpisom – Túžia po pravde a slobode, ale štruktúry im nevoňajú.

Každé tri roky sa schádzajú saleziáni na svoju provinciálnu kapitulu. Stretávajú sa najmä členovia provinciálnej rady, direktori všetkých komunít a tiež niektorí zvolení spolubratia, celkom približne 50 saleziánov. O čom rozprávali saleziáni na poslednej kapitule sa dozviete v rubrike udalosť.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese dbd@donbosco.sk.

red.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.