Prečítajte si aktuálne Don Bosco dnes na webe

(Bratislava, 3. októbra 2018) – V októbri sa podvečer na modlitbe ruženca pri Lurdskej jaskyni na Hlbokej v Bratislave pravidelne schádza 150 až 200 ľudí. Dve tretiny z nich tvoria mladí zo saleziánskeho strediska na Miletičovej a zvyšok rodičia či mladé rodiny. Ako vznikla táto tradícia a akú hodnotu má pre nich modlitba ruženca sa dozviete v aktuálnom čísle časopisu Don Bosco dnes.   

Začala sa biskupská synoda o mladých s témou Mladí, viera a rozlišovanie povolania, ktorú zvolal pápež František na mesiac október. Jeden zo špeciálnych sekretárov synody je aj salezián Don Rossano Sala. Ako môže podľa neho vykonávať svoje poslanie smerom k mladým Cirkev dnes sa dočítate v rubrike mladí.

Za posledných 20 rokov vzniklo v saleziánskej rodine viacero kvalitných vzdelávacích programov. Prešli cez ne stovky animátorov a dobrovoľníkov, ktorí prostredníctvom nich rozvíjali sami seba, pripravovali sa pre službu druhým a tiež spoznávali svoju životnú cestu. Aktuálne 15 ponúkaných programov realizuje asi 50 školiteľov a školiteliek priamo zo saleziánskeho prostredia. Viac o kurzoch a ich obsahu nájdete v článku Vzdelávanie pre mladých.

Sestra Monika Skalová  vystriedala v službe provinciálky sestru Janu Kurkinovú, ktorá viedla provinciu saleziánok od roku 2012. Novú provinciálku môžete bližšie spoznať prostredníctvom rozhovoru, ktorý je doplnený fotoreportážou z odovzdania mandátu v Badíne.

Kniha je hmatateľná, vonia, možno ju presúvať. Niekedy vytvára jedinečný vzťah. Ponúka možnosť pokojného, premýšľajúceho, trpezlivého osobného čítania. Toto všetko neponúkne nijaký ani ten najlepší počítač. Nezachrániť knihu by sa mohlo podľa Pina Pellegrina pokladať za pravý pedagogický zločin. O pozitívach, ktoré sú spojené s čítaním kníh prezradí viac v rubrike výchova.   

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese donboscodnes@gmail.com.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.