Prečítajte si aktuálne Don Bosco dnes na webe

(Bratislava, 15. novembra 2019) – Najnovšie vydanie časopisu Don Bosco dnes opäť prináša zaujímavosti zo saleziánskeho sveta doma i v zahraničí.  Medzi dôležité prvky saleziánskeho apoštolátu patrí práca v masmédiách. Ako sú saleziáni prítomní v tejto oblasti a aké majú pred sebou výzvy, sa dočítate v rozhovore s Rastislavom Hamráčkom, provinciálnym delegátom pre médiá.

Posledný septembrový víkend sa v Banskej Bystrici stretlo vyše 700 saleziánskych animátorov z celého Slovenska na podujatí Akcia animátor Banská Bystrica (AABB). Neopakovateľnú atmosféru, ktorú mladí priniesli do stredu Slovenska sme pre vás zachytili vo fotoreportáži.

Echo mimoriadneho misijného mesiaca októbra, ktorý vyhlásil pápež František, v nás ešte rezonuje. Oslovili sme prvú misionárku, ktorá prišla do Slovenskej provincie sestier saleziánok sestru Lucíu Vasquez FMA, aby sa s nami podelila o cestu svojho misionárskeho povolania. Jej rozprávanie nájdete v rubrike saleziánska rodina.

Patria mobily do rúk malých detí? „Každá rodina by si mala prehodnotiť svoju situáciu a vytvoriť si vlastné pravidlá fungovania v digitálnom svete,“ píše saleziánka spolupracovníčka Barbora Okruhľanská. Jej rady pre rodičov na túto tému nájdete v tradičnej rubrike mediálna výchova.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese donboscodnes@sdb.sk.

Red.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.