Prečítajte si aktuálne Don Bosco dnes na webe

(Bratislava, 23. septembra 2020) – Od 1. septembra vedie saleziánsku rodinu na Slovensku nový provinciál don Peter Timko. V aktuálnom čísle časopisu Don Bosco dnes prinášame rozhovor s ním o jeho živote, povolaní, o donovi Boscovi aj o novej službe, ktorú prijal.

Dielo odchovancov saleziánov po celom svete oslávilo 24. júna 2020 jubilejných 150 rokov. Nepriaznivá mimoriadna situácia zapríčinila zrušenie alebo presunutie celoslovenských i celosvetových osláv, no individuálnemu sláveniu v strediskách to exallievom nezabránilo. Ako oslávili svoje výročie sa dočítate v rubrike saleziánska rodina.

Niekto prirovnal čas karantény a izolácie pre Covid-19, ktorý sme prežili, k výstupu na horu, počas ktorého sa musí zvládnuť všeličo nečakané i náročné. Aj sestry saleziánky sa v tomto období ocitli pred novými výzvami, na ktoré bolo treba odpovedať. V článku s názvom Nové výzvy, nové odpovede predstavia niekoľko ich skúseností z obdobia karantény.

Malé deti chcú pozerať pesničky a rozprávky na YouTube. Školáci natáčajú videjká na TikTok, mladí sledujú vlogy a videá podľa svojich záujmov. Televízia už dávno nie je najviac milovaným médiom našich detí. Ich pozornosť sa presúva na kratšie a vizuálne zaujímavejšie online videá. Novú sociálnu sieť TikTok predstaví v mediálnej rubrike saleziánka spolupracovníčka Barbora Okruhľanská.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese donboscodnes@saleziani.sk.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.