Prečítajte si letné vydanie Don Bosco dnes na webe

(Bratislava, 19. júla 2019) – V minulom roku prevzal úlohu provinciálneho koordinátora Združenia saleziánov spolupracovníkov (ASC). O svojom živote, o tom, ako sa dostal k saleziánom spolupracovníkom a čo toto združenie plánuje v najbližšom období, prezradí Peter Kvas v aktuálnom vydaní dvojmesačníka Don Bosco dnes.

Tento rok sa uskutočnili dve zasadnutia provinciálnej kapituly slovenských saleziánov. Delegáti kapituly sa venovali témam ako priorita poslania k mladým, profil dnešného saleziána či účasť saleziánov a laikov na spoločnom poslaní. Ako hodnotí kapitulu provinciál saleziánov don Jozef Ižold sa dočítate v rubrike rozhovor.

Alenky, Johanky, modelky, očarujúce a vyvolené. Do týchto piatich etáp rozdelili tvorcovia saleziánskeho výchovného programu Cesty zrenia dozrievanie dievčat. Ako prebiehajú jednotlivé etapy a čo potrebujú počas nich dievčatá dostať, prezradia v rubrike výchova.

Tento rok vydávame už 50-ty ročník nášho časopisu. V januári 1930 vyšlo na Slovensku prvé číslo s názvom Don Bosko. Časopis saleziánskych spolupracovníkov a dobrodincov, ako znel podtitul, sa v roku 1937 premenoval na Saleziánske zvesti a vychádzal až do začiatku roku 1949. Obnovený ako Don Bosco dnes začal opäť vychádzať v roku 1990. Aké články prinieslo prvé číslo, kde sídlila pôvodná redakcia a mnoho ďalších zaujímavostí sa dočítate v rubrike história.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese donboscodnes@sdb.sk.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.