Prečítajte si letné vydanie Don Bosco dnes na webe

(Bratislava, 12. júla 2022) – Saleziánska prítomnosť vo Veľkom Bieli sa začala v roku 2008, keď don Pavol Dzivý, ktorý pôsobil v komunite saleziánov na Mamateyovej ulici, poprosil veriacich, či by niekto nevedel o chate, kde by sa mohli robiť duchovné obnovy pre mladých ľudí. Po nejakom čase sa ohlásil istý pán a ponúkol pre tieto účely dom pri jazere. Odvtedy mnohí na tomto pokojnom mieste nadobudli duchovné i fyzické sily a dom spontánne začal dostáva meno „domček prijatia“. Ako a čím žijú saleziáni vo Veľkom Bieli sa dočítate v najnovšom vydaní časopisu Don Bosco dnes.

V auguste 2022 vyvrcholia oslavy 150. výročia založenia Inštitútu dcér Márie Pomocnice – saleziánok. Sestry saleziánky prítomné na všetkých kontinentoch oslávia toto významné jubileum. Akoby vigíliou tohto slávenia bol Svetový sviatok vďačnosti za generálnu matku, ktorý sa slávi každý rok 26. apríla na spomienku Panny Márie, Matky dobrej rady. Aká je história vzniku tohto sviatku a prečo mal pre dona Bosca hlboký pedagogický význam? Odpoveď prezradia saleziánky v rubrike saleziánska rodina.

Rubrika mediálna výchova prináša spestrenie na cesty i voľné letné chvíle v podobe prázdninovej hry uprostred časopisu. Hra s výchovným mediálnym posolstvom je určená pre dve a viac osôb. Okrem dobrej nálady k nej musíte pribaliť už len kocku a panáčikov. Hrací plán je možné vytrhnúť, podlepiť tvrdým papierom a zobrať so sebou na výlet.

Ak si v Kostole Sedembolestnej vo Vajnoroch sadnete pred relikvie blahoslaveného Titusa Zemana a sledujete pútnikov, po čase zbadáte, že niektorí z nich prichádzajú k veľkej knihe. Leží naľavo od oltára svätého Jozefa. Návštevníci si ju prezerajú a potom do nej aj niečo píšu. „Ja som si knihu prezrel a s tým, čo som objavil, sa rád podelím,“ píše salezián don Jozef Luscoň, ktorého článok si môžete prečítať v tradičnej rubrike titus zeman.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese donboscodnes@saleziani.sk.

Do pozornosti dávame aj webovú stránku časopisu donboscodnes.sk.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.