Prečítajte si najnovšie číslo časopisu Don Bosco dnes

(Bratislava, 5. septembra 2014) – Hlavný predstavený saleziánov don Ángel Fernández Artime 16. augusta oficiálne otvoril jubilejný rok osláv dvojstého výročia narodenia svätca mladých – dona Bosca. Piate vydanie časopisu Don Bosco dnes vo svojej hlavnej téme s názvom dvestoročnica  prináša niekoľko slov dona Artimeho z otvorenia osláv a tiež príhovor slovenského provinciála pri tejto príležitosti.

Tento rok si slovenská cirkev osobitne pripomína a uctieva Sedembolestnú Pannu Máriu. V rubrike Sedembolestná si môžete prečítať svedectvá, o tom ako patrónka Slovenska pomáha tým, ktorí sa na ňu s dôverou obracajú.

Uprostred časopisu prinášame najzaujímavejšie pasáže druhej časti veľkého rozhovoru s novým provinciálom saleziánov na Slovensku. Don Jozef Ižold hovorí o saleziánoch a mladých, o Cirkvi aj o kríze povolaní. Celý rozhovor nájdete na www.saleziani.sk.

90 rokov histórie na zhruba 50 fotografiách a doplňujúcich obrázkoch, k tomu zopár krátkych poznámok, úryvkov z listov či básní na 15-tich farebných paneloch. Takto vyzerá putovná výstava k 90 výročiu príchodu saleziánov na Slovensko – viac o nej sa dozviete v najnovšom čísle časopisu Don Bosco dnes. 

mk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.