Prečítajte si najnovšie Don Bosco dnes online

(Bratislava, 24. novembra 2020) – Saleziánske dielo v Košiciach na Troch hôrkach v tomto roku slávilo 11 rokov svojej existencie. Po Prešove je druhým najmladším strediskom na Slovensku. Ako vyzeral život tohto diela pri jeho zrode a ako vyzerá dnes, sa dozviete v poslednom tohtoročnom vydaní časopisu Don Bosco dnes.

Skús to s Bibliou. Pod týmto názvom vyšla v Roku Božieho slova, ktorý sa skončil na sviatok svätého Hieronyma 30. 9. 2020, kniha saleziánky Dagmar Kráľovej FMA. V rozhovore s ňou sa dozviete nielen to, ako autorka osobne prežívala Rok Božieho slova, ale aj čosi viac o jej knihe, ktorá môže byť novou príležitosťou prehĺbiť sa vo vzťahu k Svätému písmu.

Sú to tri roky, čo bol don Titus Zeman vyhlásený za blahoslaveného. Za ten čas prijalo jeho relikvie viac ako 250 farností. Don Titus bol prítomný aj na rôznych slávnostiach a udalostiach na Slovensku aj v zahraničí. Vo fotoreportáži prinášame 12 fotografií, ktoré priblížia jeho púť medzi nami.

Saleziáni Róbert Flamík a Ladislav Miko nahrali piate CD zhudobnených žalmov. Porozprávali sme sa s nimi o tejto nahrávke aj o celej ich doterajšej hudobnej tvorbe. V rozhovore okrem iného prezradia, ako prebieha vznik takéhoto spievaného žalmu a tiež, aké reakcie prichádzajú od ich poslucháčov.

Nadávanie, vyhrážanie, nespokojnosť, osočovanie, ohováranie, urážky. Nenávistné prejavy sa v posledných rokoch stali bežnou súčasťou sociálnych sietí. „Aj vaše dieťa sa môže stať nielen obeťou kyberšikanovania, ale môže byť aj tým, kto ubližuje niekomu inému,“ píše saleziánka spolupracovníčka Barbora Okruhľanská. Čo si všímať a ako reagovať? Odpovede nájdete v tradičnej rubrike mediálna výchova.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.