Prečítajte si nové číslo časopisu Don Bosco dnes

(Bratislava, 4. septembra 2015) – Uprostred augusta vyvrcholil saleziánsky jubilejný rok, v ktorom si cirkev na celom svete pripomína dvojsté výročie narodenia dona Bosca. V najnovšom vydaní časopisu Don Bosco dnes na mesiace september/október nájdete fotoreportáž priamo zo srdca osláv, a to z Turína a Colle don Bosco, kde sa zhromaždilo vyše 5000 mladých, aby spoločne ďakovali za dar života tohto svätca.

V Dubnici nad Váhom oslávili dvestoročnicu dona Bosca unikátnym narodeninovým darčekom svätcovi mladých. V nedeľu 16. augusta žilinský biskup Mons. Tomáš Galis posvätil nový kostol, ktorého patrónom nie je nik iný, ako narodeninový oslávenec, don Bosco.  

Sekulárny inštitút Dobrovoľníci s donom Boscom je najmladšou a najmenšou vetvou saleziánskej rodiny na Slovensku. Narodeniny má 12. septembra. Bližšie sa sním môžete zoznámiť prostredníctvom rozhovoru s jedným jeho členom v rubrike výročie.

Don Bosco chcel, aby jeho nasledovníci boli známi svojou pracovitosťou. Ako dôležitý videl najmä motív – všetko, čo robíme, máme robiť na Božiu slávu a pre spásu duší. Tak sa to naučil a tak to odovzdal aj saleziánskej rodine. Štyri osobné skúsenosti členov saleziánskej rodiny s prácou ponúka článok v rubrike zasvätení s názvom – Pracovať veľa, ale nie ako workoholici.  

Ak časopis Don Bosco dnes ešte neodoberáte, napíšte nám na adresu dbd@donbosco.sk a budete ho dostávať každý druhý mesiac zadarmo.

red.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.