Prečítajte si nové Don Bosco dnes na webe

(Bratislava, 8. februára 2019) – Časopis don Bosco dnes oslavuje tento rok svoju päťdesiatku. Môžete sa tešiť na ďalšie zaujímavé rubriky a novú grafiku.

Saleziáni dostali do vienka od dona Bosca  ako hlavné poslanie výchovnú prácu s mládežou. Na úrovni provincie  existuje pre túto oblasť poslania poverená osoba – delegát pre pastoráciu mládeže. Aký sú dnešní mladí, aká je chudoba, ktorú prežívajú a čo môžeme pre pastoráciu mládeže spraviť my sme sa opýtali súčasného delegáta dona Jána Holubčíka.

Po skončení Synody o mladých priniesla saleziánska agentúra ANS rozhovor s jedným z dvoch osobitných sekretárov tejto synody. Aké je najdôležitejšie ovocie synody a akú víziu o mladých obsahuje Záverečný dokument prezradí v rozhovore sekretár don Rossano Sala.

Poznáte  Heslo hlavného predstaveného dona Ángela Fernándeza Artimeho, ktorým bude saleziánska rodina žiť v roku 2019? Jeho stručný výklad a grafické znázornenie vo forme plagátu nájdete uprostred časopisu.

Zuzana Petruľáková je mladá mamička na materskej. Aj keď nie je všetko ideálne, cíti sa byť spokojnou maminou, a tak sa rozhodla písať. Verí, že niektoré tipy a prístupy, ktoré fungujú u nich doma môžu dopomôcť k väčšej vnútornej pohode aj iným mamičkám. Jej postrehy nájdete v novej rubrike výchova detí.

Ďalšou novinkou je rubrika abeceda dona Bosca. V tomto roku chceme v abecednom poradí spoznávať význam slov, ktoré sú pre dona Bosca typické a dôležité. V najnovšom čísle si bližšie priblížime slová asistencia, blahoslavenstvá, Cirkev a čistota.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese donboscodnes@sdb.sk.   

Don Bosco dnes 1/2019 TU.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.