Prečítajte si prvé tohtoročné Don Bosco dnes

(Bratislava, 10. januára 2018) – V prvom tohtoročnom vydaní časopisu Don Bosco dnes prinášame rozprávanie trvalého diakona Luciana Griggia, ktorý pripravoval relikvie blahoslaveného Titusa Zemana. Starostlivosťou o ostatky svätých sa zaoberá už takmer 30 rokov. Čo pre neho táto práca znamená sa dočítate v rubrike zaujímavosť.

Provinciálna predstavená saleziánok na Slovensku Jana Kurkinová sa zúčastnila trojdňového kongresu o príspevku kresťanov k budúcnosti Európy vo Vatikáne. Svoje dojmy z diskusie o kresťanských koreňoch Európy, do ktorej svojou návštevou prispel aj pápež František prezradila v rozhovore pre Don Bosco dnes.

Vrodené schopnosti a vplyv prostredia majú svoju váhu. Jeden z pohľadov na to, ako akú úlohu zohrávajú rodičia v dnešnej digitálnej spoločnosti ponúkame v článku s názvom Treba ešte rodičov? v rubrike výchova.

Pestujme umenie počúvať a sprevádzať – tak znie Heslo pre saleziánsku rodinu na rok 2018. Krátky komentár Hesla a jeho grafického prevedenia vo forme plagátu nájdete uprostred časopisu.

Ak časopis Don Bosco dnes ešte neodoberáte, napíšte nám na adresu dbd@donbosco.sk a budete ho dostávať každý druhý mesiac zadarmo.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.