Predašpiranti saleziánov spolupracovníkov hľadali odpovede na duchovných cvičeniach

(Drienica, 1. augusta 2018) – V prvom júlovom týždni sa v priestoroch Domu mamy Margity na Drienici uskutočnili duchovné cvičenia pre predašpirantov saleziánov spolupracovníkov. Viedol ich provinciálny delegát pre saleziánsku rodinu don Pavol Grach SDB.

Dvadsiatka predašpirantov z celého Slovenska sa hneď na začiatku podelila o svoje pochybnosti, či sú na tej správnej ceste, ak si volia toto povolanie. „Témy šité na mieru tejto prípravnej fázy na ceste za povolaním a hlavne načúvanie a spolupráca s Božím Duchom mali nakoniec veľkú výpovednú hodnotu, nakoľko sa v závere DC takmer všetci účastníci vyznali, že vidia svoje povolanie jasnejšie. V mnohých prípadoch našli odpovede na svoje otázniky,“ povedala formátorka. „Opäť sa potvrdilo, že duchovné cvičenia v záverečnej fáze predašpirantátu sú nezastupiteľnou súčasťou formačných aktivít počiatočnej formácie,“ dodala. Zdroj: www.ascslovakia.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.