Predstavujeme heslo a vizuál Víkendu vďačnosti

Narodeninová párty saleziánskeho diela na Slovensku sa blíži a my dnes predstavujeme hlavné heslo: 100 rokov tvoríme silné 100rky!

Čo to znamená?

Víkend vďačnosti bude príležitosťou nielen spoločne si uvedomiť dary, ktoré sme cez dielo dona Bosca dostali, ale zároveň sa obzrieť za príbehmi nespočetného množstva ľudí, ktoré ovplyvnilo. Sú to príbehy jednotlivcov, rodín aj celých spoločenstiev, ktoré vďaka saleziánskemu štýlu prežili či prežívajú život v plnosti. Nachádzame ich vo všetkých sférach života – v súkromnom aj verejnom sektore, v pomáhajúcich profesiách, v médiách, ale aj v malých spoločenstvách či vo farnostiach.

K tomuto heslu naši grafici z radov mladých dobrovoľníkov pripravili aj hlavný vizuál – logo podujatia s podčiarknutým číslom 100 a hlásiace sa ruky. Podčiarknutá stovka odkazuje na zavŕšenie dlhých príprav a samotnú veľkú oslavu storočnice. Symbol ruky zobrazuje moment „hlásenia sa“ k saleziánskemu príbehu a dielu: každý z nás je súčasťou tohto príbehu.

Obzrime sa spoločne za týmito príbehmi. Aký je ten váš?

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.