Prešovskí animátori načerpali z Božej blízkosti

(Prešov, 10. januára 2013) – Deväť mladých z Prešova sa začiatkom januára zúčastnilo na duchovných cvičeniach. Aj keď ponúk na strávenie prázdnin majú mnoho, už tretí rok si vybrali práve túto. „Prišiel som, lebo chcem rásť vo vzťahu s Bohom,“ vysvetlil animátor Andrej Farkaš.  Duchovné cvičenia sa konali v Bijacovciach. Ich témou boli sviatosti, najmä spoveď a Eucharistia. Prednášky v podaní diakona Juraja Skalu boli ozvláštené napríklad aj vysvetlením podobenstva o milosrdnom Otcovi pomocou obrazu od Rembrandta. Sviatosti, o ktorých mladí počúvali, mohli zároveň aj prijímať. Kňaz im ponúkol aj generálnu spoveď, ktorú niektorí využili. "Ešte nikdy som nebola šťastnejšia. Cítila som, ako ma Boh objal a povedal mi: Milujem ťa takú, aká si teraz," vraví Barbora Peržeľová.

Tento čas nestrávili len v tichu, ale delili sa aj o svoje skúsenosti s modlitbou, problémy, radosti i s predstavami o budúcnosti. Vytvárali tak spoločenstvo ľudí, ktorí sa delia o to najvzácnejšie – svoju vieru. Z tejto akcie si nevzali domov len množstvo spomienok, ale aj korkové zátky zo vzácnych vín. Majú im pripomínať najsilnejšiu myšlienku, ktorá sa dotkla ich srdca. 

2013_1_10_dc.jpg

Informovala: Katarína Gáborová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.