Priamy prenos programu blahorečenia môžete sledovať aj doma

(Bratislava, 29. septembra 2017) – Rozhlas a televízia Slovenska a Televízia LUX ponúknu počas nasledujúceho víkendu priame prenosy jednotlivých častí programu trojdnia blahorečenia mučeníka z obdobia totality Titusa Zemana. Živé vysielanie môžete v konkrétnych časoch sledovať vďaka našej stránke aj v zahraničí.

Prvý prenos ponúkne Televízia LUX už v piatok večer od 19:30 hod. kedy sa priamo z Katedrály sv. Martina v Bratislave prihlásia so štúdiom špeciál, po ktorom bude modlitbová vigília o 20:00 hod.. Môžete sa tak pripojiť k modliacim sa veriacim a pútnikom.

V sobotu 30. septembra 2017 bude Rádio Lumen vysielať Ranné spojenie od 8:00 do 10:30. Pôjde o špeciálne pútnické vysielanie o Titusovi Zemanovi s informáciami pre cestujúcich pútnikov do Petržalky s aktuálnym dopravným spravodajstvom a organizačnými pokynmi.

Opäť máte možnosť sledovať TV LUX a ich štúdio špeciál, tentoraz priamy prenos z priestranstva pri Kostole svätej Rodiny v Petržalke od 9:30 hod.. Nasledovať bude živé vysielanie Slávnostnej svätej omše.

O 10:30 hod. ju odvysiela Dvojka Slovenskej televízie a Rádio Regina. Svätej omši predsedá a obrad blahorečenia vykoná legát Svätého Otca Františka, kardinál Mons. Angelo Amato, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých, za prítomnosti slovenského kardinála Mons. Jozef Tomka, biskupov zo Slovenska i okolitých krajín. Bohoslužbu, ktorá odznie v latinskom a talianskom jazyku, v STV prekladá a komentuje Mons. Marián Gavenda a na Rádiu Regina don Jozef Luscoň, salezián. Súčasťou prenosu bude aj inscenovaný miniprofil Titusa Zemana z dielne saleziánov, v ktorej vystúpi jeho synovec Michal Titus Radošinský.

Priamy prenos Pontifikálnej svätej omše môžete počúvať na Rádiu LUMEN od 10:30.

Od 15:00 ponúkne Rádio Regina rozhlasovú hru o Titusovi Zemanovi „HRANICE SVÄTOSTI“, autora a režiséra Petra Janků. V postave dona Titusa Zemana sa predstaví Peter Himič, oproti nemu Michal Ďuriš ako Gustáv Husák. Toto stretnutie pár mesiacov pred smrťou Titusa Zemana sa stalo motívom tejto unikátnej hry.

Od 15:45 hod. už môžete sledovať vďaka vysielaniu TV LUX živý vstup z HANT Arény v Bratislave a po ňom samotný priamy prenos z mládežnického programu. Návštevníci v Bratislave, ktorí si nestihli zakúpiť lístky môžu sledovať živé vysielanie v priestoroch bratislavského UPeCe v Mlynskej doline.

V nedeľu 1. októbra ponúkne TV LUX divákom o 9:30 hod. živý vstup z Vajnôr. Od 10:00 už budú vysielať priamy prenos ďakovnej sv. omše za blahorečenie Titusa Zemana.

RTVS si pripomenie životný príbeh mučeníka don Titusa Zemana aj v nedeľu 1. októbra 2017 o 13:45 hod. na Dvojke, prostredníctvom dokumentárneho filmu s názvom „Prešiel som hranicu“, v ktorom na stroskotanú prevádzačskú výpravu, zatknutie, vypočúvanie a odsúdenie spomínajú priami svedkovia udalostí don Anton Srholec a Ján Brychta.

Priame prenosy TV LUX ponúkneme aj na našej stránke. V týchto časoch môžete stream sledovať:

Piatok

19:30 – Titus ZemanŠtúdio špeciál, priamy prenos z Katedrály sv. Martina v Bratislave.20:00 – Titus Zeman – modlitbová vigíliaPriamy prenos z Katedrály sv. Martina v Bratislave.21:00  Ďalšie vysielanie

Sobota

9:30 – Titus ZemanŠtúdio špeciál, priamy prenos z Petržalky v Bratislave.10:30 – Titus Zeman – BlahorečeniePriamy prenos svätej omše z Petržalky v Bratislave.13:00 Ďalšie vysielanie

15:45 – Titus ZemanŽivý vstup z HANT Arény v Bratislave.16:00 – Titus Zeman a mladíPriamy prenos z mládežnického programu z HANT Arény v Bratislave.17:30 Ďalšie vysielanie

Nedeľa9:25 – Viera do vrecka (Titus Zeman)10:15 – Živý vstupPriamy prenos z Vajnôr.10:30 – Svätá omša z VajnôrPriamy prenos ďakovnej sv. omše za blahorečenie Titusa Zemana.12:00 – Anjel PánaNedeľná modlitba Svätého Otca s krátkym zamyslením.12:25 Ďalšie vysielanie

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.