Príbeh Titusa Zemana sprevádzal rodinný tábor na Liptove

(Demänovská dolina, 25. augusta 2017) – Rodinky z Čiernej Vody strávili spoločný čas v Demänovskej doline. Vyše 160 rodičov a detí si v čase od 6. do 13. augusta spestrilo leto rodinným táborom.

Pre najmenších boli pripravené hry, tvorivé dielne, jarmoky či večerníčky, ktoré hrali jednotlivé rodiny. Mladí mali rozohranú táborovú hru o komunizme a donovi Titusovi Zemanovi. Vrámci nej fungovali tajní duchovní, prevádzači i eštebáci. Nechýbali výsluchy a rekonštrukcia súdneho procesu s Titusom Zemanom, ktorej sa zúčastnili všetci prítomní. „Cítili sme, že don Titus bol s nami,“ vyjadril svoje pocity jeden z otcov.

Dospelým organizátori ponúkli rodinné večery, zábavné posedenia i duchovné obnovy. Časť programu bola určená zvlášť pre ženy a zvlášť pre mužov. Všetkých zjednocovali ranné a večerné modlitby, koncerty, slovká na dobrú noc a ďalšie aktivity. Nechýbali spovede, duchovné rozhovory či prednášky.   „Toľko detí pokope v predškolskom veku sa ozaj len tak nevidí. Okúpali sme sa v duchu mladosti a nasiakli sme spiritualitou detskej radosti. Veď dvadsať rodín malo vyše 75 detí a ďalšie sú na ceste,“ vyjadril sa jeden z účastníkov.

Informoval: Jozef Luscoň SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.