Pridajte sa k 20 000 mladých ľudí a stiahnite si aplikáciu Zamyslenia+

(Banská Bystrica, 7. júna 2017) – Projekt Zamyslenia vznikol v roku 2010 ako výsledok iniciatívy niekoľkých dobrovoľníkov. Jeho cieľom bolo poskytnúť podklady pre každodenné rozjímanie v praktickej a ľahko dostupnej forme. Primárnou cieľovou kategóriou boli mladí, preto bola vytvorená aplikácia pre mobilné telefóny.

"Aplikácia bola vytvorená pre saleziánskych animátorov v Banskej Bystrici. Nikdy by mi nenapadlo, že by mohla mať toľko používateľov," hodnotí jeden z autorov projektu.

Na začiatku aplikácia obsahovala jednu sadu textov – úryvok z Písma a komentár – na každý deň. V ďalšej verzii boli pridané texty pre večerné zamyslenia. Večerné texty zamyslení obsahujú žalm a príbeh. Postupne boli vytvorené aplikácie pre viaceré mobilné platformy – iOS, Android, Windows a J2ME.

2017 06 07 zamyslenia1

V najaktuálnejšej verzii aplikácie s názvom Zamyslenia+ čaká na používateľa čisté a jednoduché užívateľské rozhranie, prehľadnejšie nastavenia a mnoho vylepšení, ktoré si v ideálnom prípade užívateľ ani nevšimne, ale jeho práca s aplikáciou bude pohodlnejšia.

Zamyslenia+ sú dostupné pre používateľov iPhonov, telefónov s Androidom i Windows Phone. Spolu majú okolo 20 000 užívateľov.

2017 06 07 zamyslenia2

Informoval Radovan Rumanovič SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.