Prihlás sa na saleziánske misijné dobrovoľníctvo

Musíme sa naučiť byť chudobným nablízku. Stretajme sa s nimi, pozerajme sa im do očí, počúvajme ich! V istom zmysle chudobní sú pre nás učiteľmi." (Sv. Otec František)

Aj tento rok s nami môžeš vykročiť na cestu saleziánskeho misijného DOBROvoľníctva. Pozývame Ťa darovať rok svojho života v službe chudobným a zažiť skutočné DOBROdružstvo. Angola, Keňa, Azerbajdžan, Mexiko či Luník IX – jedno z týchto miest možno čaká práve Teba! Neboj sa vystúpiť zo svojho sveta a ponúknuť vlastné talenty a schopnosti tam, kde to najviac potrebujú.


 

Ako na to? Ak spĺňaš nižšie uvedené podmienky, vyplň prihlasovací formulár dostupný tu: http://bit.ly/misijnidobrovolnici, a to najneskôr do 11.septembra 2016. Jeho odoslaním budeš zaradený do 10-mesačnej prípravy, ktorá predchádza ročnej skúsenosti na misiách. Prípravné stretnutia sa budú konať raz za mesiac počas víkendu. Prvé z nich sa uskutoční 23. – 25.septembra 2016 v obci Ludrová (RK). Tešíme sa na Teba!

Kto je saleziánsky misijný dobrovoľník?

Mladý človek, ktorý sa vyznačuje osobnou integritou, žije angažovaný kresťanský život a je otvorený službe chudobným.

Aké sú podmienky?

 – vek 20-30 rokov – výborné zdravie a fyzická kondícia – angažovaný kresťanský život – zmysel pre život v spoločenstve a pozitívny prístup vo vzťahoch – absolvovanie prípravy (10 stretnutí) a ochota pracovať na sebe – aktívna znalosť aspoň jedného cudzieho jazyka (anglický, španielský, portugalský, ruský…) – skúsenosť výchovnej práce s deťmi a mládežou – najlepšie v saleziánskom štýle – odhodlanie darovať aspoň jeden rok v službe dobrovoľníka – spolupodieľanie sa na finančných nákladoch dobrovoľníckej služby (víkendové stretnutia, letenka, očkovanie)

„…nemajú nikoho, kto by sa ich ujal.“

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.