Prinášame posledné informácie k návšteve pápeža Františka v Košiciach

(Košice, 6. septembra 2021) – Svätý Otec navštívi metropolu východu v utorok 14. septembra 2021 na dvoch miestach. Na Luníku IX sa stretne s Rómami a na Štadióne TJ Lokomotíva ide o stretnutie s mladými, ale srdečne sú vítaní aj starší, ktorí ich chcú podporiť. • Je potrebné si v tento deň vybrať len jedno miesto účasti, pretože z časových dôvodov nebude možné stihnúť kvôli obmedzenej doprave a bezpečnostným kontrolám viaceré miesta.

• Na stretnutie je potrebné vopred sa individuálne zaregistrovať. Posledná šanca zaregistrovať sa na košické stretnutia je tento týždeň: https://registracia.navstevapapeza.sk/sk/

• Verejné podujatia návštevy Svätého Otca (Prešov, Košice a Šaštín) budú dostupné aj pre návštevníkov v režime OTP. Je rovnako nutné zaregistrovať sa na stránke navstevapapeza.sk. Registrácia OTP je spustená od 6. septembra.

• Bezpečnostné pokyny umožňujú vziať si so sebou dáždnik, karimatku alebo podsedák, príp. skladaciu stoličku. Zakúpenie občerstvenia (bagety, balená voda, káva) a pitná voda v cisternách budú k dispozícii v areáli štadióna; pre pútnikov na sídlisku Luník IX táto možnosť nebude.

• Zatvorenie areálu je z bezpečnostných dôvodov dve hodiny pred príchodom Svätého Otca, teda štadióna Lokomotívy o 15:00 hod., Luníka IX o 14:00 hod.

• V deň návštevy Svätého Otca bude doprava, parkovanie, kyvadlová doprava a MHD v Košiciach zdarma.

• V Košiciach je nahlásený dostatočný počet dobrovoľníkov, a preto je registrácia už uzavretá.

• Organizátori pripravili množstvo materiálov, ktoré je možné použiť na propagáciu, duchovnú prípravu v rámci farnosti alebo akýmkoľvek spôsobom pre mladých:

– ŽIVOT PÁPEŽA FRANTIŠKA prostredníctvom série kreslených videí (https://bit.ly/Pope_stories)- POSOLSTVÁ PÁPEŽA FRANTIŠKA mladým spracované do obrázkových citátov (https://bit.ly/Popes_Message) a krátkych videí (https://bit.ly/Popes_message_videos)

• Na stretnutí mladých s pápežom Františkom na štadióne zaznie v rámci prvého bloku programu od 14:30 svedectvo mladej saleziánky sr. Lamiye Jalilovej.

Kompletné informácie o návšteve Svätého Otca nájdete na oficiálnej stránke navstevapapeza.sk.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.