Prinášame prvé správy z PGSI 2015

(Turín, Taliansko, 29. apríl 2015) – Medzinárodné saleziánske športové hry, známe pod skratkou PGSI, každoročne prilákajú desiatky mladých zo saleziánskych stredísk a škôl z celej Európy, aby si spoločne zmerali sily v niektorom z piatich športov – basketbal, volejbal, futbal, futsal a stolný tenis. Minulý rok sa konali u nás, na Slovensku, a v ich závere sme štafetu odovzdali organizačnému výboru z Talianska. Dejiskom tento rok je pri príležitosti dvojstoročnice dona Bosca mesto Turín, v ktorom má saleziánska rodina svoje korene. Hry sa konajú od dnes, 29. apríla, do 4. mája.

Prinášame vám prvé informácie od slovenskej výpravy na PGSI. Píše salezián Radovan Rumanovič:

Medzinárodné saleziánske športové hry – PGSI sa budú tohto roku v dňoch 29.4 – 3.5. 2015 odohrávať v talianskom meste Turín. Nielen vďaka úspechom z minuloročných hier sa slovenská výprava rozšírila na 60 členov. Tri chlapčenské družstvá budú súťažiť vo futsale, dievčatá vo futbale a volejbale. Slovensko bude mať dvoch zástupcov aj v ping-pongu.

Futsalisti mali záverečné sústredenine na SDM Domino, kde vďaka tréningom a prípravným zápasom doladili taktitu a chémiu v družstve. Ostatné výpravy prišli priamo na odchod 28.4.

Veríme, že štastne docestujeme a tešíme sa, že nám budete fandiť.

2015 04 29 PGSI

Informoval Radovan Rumanovič SDB, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.