Príprava mladých saleziánov na večné sľuby vrcholí

(Košice, 5. septembra 2016) – Odpovedať na Božie volanie a zasvätiť sa mu na celý život sa rozhodlo päť mladých saleziánov (Tomáš Danko, Marek Pančura, Vladimír Plášek, Peter Roth, Marek Vaško). Na dôležitú chvíľu skladania večných sľubov sa pripravovali počas uplynulého školského roka a ešte intenzívnejšie posledné dva týždne, ktorými ich sprevádza don Pavol Seman SDB.

Postupne navštívili mnohých saleziánov a členov saleziánskej rodiny vrátane zástupcov VDB a ASC. Počas presúvania z jedného kraja Slovenska na druhý navštívili svojich rodičov v Humennom, Poprade, Banskej Bystrici, Bratislave a Šamoríne. „Jednotlivé dni prípravy boli veľmi pestré. Každé dopoludnie sme mali prednášku na tému zasvätenia a sľubov poslušnosti, chudoby a čistoty a tiež debatu, ktorá pomáhala vzájomne sa pozdieľať ako prežívame toto zasvätenie sa Pánovi,“ hodnotia mladí spolubratia.

Aktuálne sa pätica saleziánov nachádza na duchovných cvičeniach na Orave v Slanej vode, kde vrcholí fáza ich prípravy na doživotnú profesiu v hlbokej blízkosti Pána.

Vladimír Plášek SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.