Pripravte sa na veľkú noc s projektom Forty for you

(Bratislava, 10. február 2016) – Po úspešných piatich ročníkoch, prichádza Laura, združenie mladých opäť s projektom Forty for you. Od Popolcovej stredy, 10. februára, ponúka denné zamyslenia nad evanjeliom, ktoré sú doplnené o inšpiratívne videá, obrázky a predsavzatia na každý deň. „Spolu s mladými dobrovoľníkmi, autormi, chceme byť evanjelizátormi vo veľkom virtuálnom svete a pomôcť ľuďom bližšie spoznávať Sväté písmo,“ komentuje Monika Kočalková, spolukoordinátorka projektu.

Projekt dostane tento rok novú tvár. Dobre známe kreslené obrázky nahradia inšpiratívne fotografie doplnené motivačnými myšlienkami, ktorých autormi budú aj samozní tvorcovia zamyslení. "Našim cieľom je viac charakterizovať zamyslenie a evanjelium dňa a podporiť zapamätateľnosť podstaty textu. Novinkou bude aj mobilná aplikácia pre tých, ktorí si počas pôstu zvyknú odriekať čas strávený na Facebooku,“ vysvetlila Lucia Chmelová, jedna z koordinátoriek projektu Forty for you.

Okrem facebooku sa zamyslenia dajú nájsť aj na webovej stránke združenia Laura na www.laura-mladez.sk. Projekt potrvá až do Veľkonočného pondelka, 28. marca.

Zdroj: www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.